Skip to content


redukce na M1 Garand


redukce na M1 Garand

Postby T/Sgt Milewski » Wed 21. Jul 2010 21:32:17

Nechci dělat chytráka, ale mám takový pocit že se množí případy kdy z M1 Garandu odpochodovává muška při používání redukce na slepé náboje. Za poslední 3 měsíce jsem slyšel o třech případech.
Kdo s tím máte nějaké zkušenosti ? Jak k tomu dochází ??? Díky.
T/Sgt Milewski
 


Re: redukce na M1 Garand

Postby Raymond » Thu 29. Jul 2010 22:53:55

No prostě, normálně to uletí! :lol:
User avatar
Raymond
 
Posts: 3
Joined: Thu 29. Jul 2010 22:52:02
Location: Ledeč nad Sázavou, jinak rodné město Pelhřimov


Re: redukce na M1 Garand

Postby LEO » Fri 30. Jul 2010 6:48:19

No nechci být rýpal, ale také to je možná tím jak se voják stará o svou zbraň. Možná nestačí kvér jen čistit, ale je nutné poutahovat i par šroubků. :oops:
LEO
 


Re: redukce na M1 Garand

Postby T/Sgt Milewski » Wed 11. Aug 2010 17:11:46

Mám takový pocit, že tlaky při výstřelech neblaze působí na mušku. Měl jsem v ruce Thomasův Garand a došlo tam k výraznému posunu celého usazení mušky. Nemůžu ale s určitostí říct, že je to způsobeno právě používáním tohoto kompenzátoru. Na druhé straně si ale nemyslím, že by ta zbraň dostala někde takovou ránu, aby se takhle vyhnula. Kdo z vás střílí ostrou munici z Garanda ma kterém používá i kompenzátor? pozorujete nějakou změnu ???
"Já jsem prohrál tento zápas a vy mi z této situace musíte pomoci, jak nejlépe umíte."
Generál Lee - Gettysburg 1863
User avatar
T/Sgt Milewski
 
Posts: 606
Joined: Wed 21. Jul 2010 21:38:15


Re: redukce na M1 Garand

Postby Flint » Thu 26. Aug 2010 22:12:49

A to se děje jen u Italů nebo i u Amerických garandů?
Nejmladší Dědek v Čechách
User avatar
Flint
 
Posts: 884
Joined: Thu 08. Apr 2010 7:06:28


Re: redukce na M1 Garand

Postby T/Sgt Milewski » Fri 27. Aug 2010 20:46:53

Já to viděl zatím jen u italů, ale myslím že je to jedno. Něco tam bude špatně ......
"Já jsem prohrál tento zápas a vy mi z této situace musíte pomoci, jak nejlépe umíte."
Generál Lee - Gettysburg 1863
User avatar
T/Sgt Milewski
 
Posts: 606
Joined: Wed 21. Jul 2010 21:38:15


Re: redukce na M1 Garand

Postby Swaber » Sat 28. Aug 2010 11:48:15

Dědku rozdělujme zbraně podle druhu použitého náboje a ne podle výrobce. Jinak v tom bude děsnej guláš, Američani a Italové v posledních necelých 70ti letech co je garand na světě vyráběli zbraně na oba náboje (308W, 30-06 Sprg).
Ale nechci být rejpal :lol:
Jinak, že padaj mušky z 308W převážně vyrobených v Itálii? Není to náhodou tím, že křehká Italka v montovně špatně dotáhla mušku? Považoval bych to za chybu z montáže, protože když je všechno dotažený tak jak má tak nemá co a proč upadnout.
Tohle fórum je jako rybičky. Dá se na to čumět furt, jednou denně sem stačí nasypat a hned je živo...
User avatar
Swaber
 
Posts: 275
Joined: Fri 06. Aug 2010 13:22:50


Re: redukce na M1 Garand

Postby Flint » Mon 30. Aug 2010 12:31:04

Pro rýpala. Napsal jsem to jen obecně a každý jistě pochopil jak jsem to myslel. Proto to tak budu psát dál :-)
Nejmladší Dědek v Čechách
User avatar
Flint
 
Posts: 884
Joined: Thu 08. Apr 2010 7:06:28


Re: redukce na M1 Garand

Postby T/Sgt Milewski » Mon 30. Aug 2010 20:31:59

Já ale nemyslím jenom těch několik odletivších mušek .... to bude patrně opravdu nedotažením příslušného šroubu.
Ale viděl jsem docela vyhnutou hlaveň. Sice to není poznat okem, ale na mířené ráně už ano. Ten exponát jsem měl osobně v ruce a nastřeloval jsem ho když byl fungl novej a pak po několika použitích s touhle redukcí. Rozdíl byl dost velkej.

Na druhou stranu ovšem netvrdím, že ten lauf nemohlo někde něco přejet a proto je v háji.
Proto jsem taky založil tohle téma, aby se ozývali lidi se svejma postřehama ....

No tak se teda ozývejte dál .......
"Já jsem prohrál tento zápas a vy mi z této situace musíte pomoci, jak nejlépe umíte."
Generál Lee - Gettysburg 1863
User avatar
T/Sgt Milewski
 
Posts: 606
Joined: Wed 21. Jul 2010 21:38:15


Re: redukce na M1 Garand

Postby J. Thomas » Tue 31. Aug 2010 16:49:33

Tak Charlie moje Gčko jsi viděl. Víme že ten exponát o kterém píšeš je můj a bohužel všechno co píšeš o tom laufu je pravda. Jen bych doplnil že si nejsem vědom toho, že by dostal někde nějakou pořádnou šlupku aby to bylo na vyhnutí hlavně, a to že by ten lauf někdo přejel si taky troufnu vyloučit. Takže suma sumárum napadá mě že to může být snad jedině tou redukcí, například třeba v kombinaci s nějakou skrytou vadou kvéru... Protože je uplně jasný, že i kdyby vyrobili jen jedinej vadnej kus, tak ten kdo si ho koupí budu já .... :roll:
J. Thomas
 
Posts: 82
Joined: Sun 01. Aug 2010 15:37:41

Next

Return to Board index

Return to Zbraně

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests