Skip to content


Sherman v Plzeňské ZOO


Sherman v Plzeňské ZOO

Postby Flint » Mon 09. May 2011 16:34:58

http://www.novinky.cz/vase-zpravy/plzensky-kraj/plzen-mesto/2058-4379-plzenska-zoo-privitala-tank-m4-sherman.html
Príma už se těším až se na něj půjdem podívat. :-) Chodit do ZOO se dívat na tank to je jako když jdeš k řezníkovi pro mlíko. :lol:
Mimochodem asi mě utekl první důvod proč tam ten tank umístěn do ZOO. "Proč byl tank umístěn právě do prostor ZOO? Existují dva důvody. Prvním je skutečnost, že v květnu 1945 osvobodila Plzeň 16. obrněná divize, součást 3. americké armády, která měl tento tank ve svém vybavení." To by mi mohl někdo vysvětlit :-)
Nejmladší Dědek v Čechách
User avatar
Flint
 
Posts: 884
Joined: Thu 08. Apr 2010 7:06:28


Re: Sherman v Plzeňské ZOO

Postby T/Sgt Milewski » Mon 09. May 2011 20:57:39

No tak sláva. Konečně se tady objevil tank ...
Škoda že asi nejezdí .....
"Já jsem prohrál tento zápas a vy mi z této situace musíte pomoci, jak nejlépe umíte."
Generál Lee - Gettysburg 1863
User avatar
T/Sgt Milewski
 
Posts: 606
Joined: Wed 21. Jul 2010 21:38:15


Re: Sherman v Plzeňské ZOO

Postby Swaber » Tue 10. May 2011 22:09:54

No první důvod je ten že je to americký tank na místě německého velitelství luftschutzu. Takže by to asi mělo vytvářet dojem jakéhosi tajemna, mystična či slávy. Nutno podotknout, že na místě bývalého velitelství se krom tanku nachází také expozice netopýrů a ještě nějaké havěti.
Druhý důvod je ten že plzeňský kraj je bohem zapumenutý pustý kus krajiny kde nejvíce lidí chodí do plzeňské zoo.
Tohle fórum je jako rybičky. Dá se na to čumět furt, jednou denně sem stačí nasypat a hned je živo...
User avatar
Swaber
 
Posts: 275
Joined: Fri 06. Aug 2010 13:22:50


Return to Board index

Return to Nezařazeno

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests